Antikvariát
u Léona Cliftona

Top 100

Počet kusů:
Máme 9 kusů.

Lexikon dobrodružné literatury, sv. 4: Jaroslav Foglar

obálkaobálkaobálkaobálka
Vl. n. v listopadu 2011, 352 strany.
Rozměr 155 x 203 milimetrů, barevný ofsetový tisk. Soupis foglarovek, vydaných česky a slovensky. Obsahuje stovky skenů.

Vyšší cena je způsobena téměř dvojnásobným rozsahem proti ostatním svazkům.
Cena: 1200 Kč

konvolut: ROZRUCH č. 1 - 205 - kompletní vydání "velké" řady

obálkaobálka
Melantrich 1937–1941, 8000 stran.
Kompletní sbírka "velkých" vydání předválečných Rozruchů. Svázáno v devatenácti knihách.


Ve svazcích 1-18 jdou čísla za sebou. Devatenáctý svazek obsahuje čísla 30,31,40,45,63,151-155, která v předchozích svacích chybí. Svázáno včetně kompletních obálek. Sešity jsou jen minimálně ořízlé.
Cena: 29000 Kč
Kategorie: sešitové edice
REZERVACE

Tento titul si již někdo rezervoval. Objednat si ho můžete i nadále, kontaktujeme Vás v případě odmítnutí předchozím zájemcem.

Verne, Jules: Dobrodružství tří Rusů a tří Angličanů v Jižní Africe

obálkaobálka
Josef Richard Vilímek [b. r.], 227 stran. Ilustrace F. Férat.
Nakladatelská celoplátěná vazba s bohatým zlacením ("velká klasická") s přebalem, velmi dobrý stav. Kniha velmi slušná, obálka mírně oříznutá, drobně natržená, s občasnými "stařeckými" skvrnkami.

3. vydání.
Cena: 18000 Kč
Kategorie: verneovky
REZERVACE

Tento titul si již někdo rezervoval. Objednat si ho můžete i nadále, kontaktujeme Vás v případě odmítnutí předchozím zájemcem.

Verne, Jules: Zatopená Sahara

obálkaobálka
Josef Richard Vilímek 1926, 205 stran. Ilustrace L. Benett.
Nakladatelská poloplátěná vazba ("velká klasická") s přebalem, dobrý stav. Kniha slušná, pouze se skvrnkou na hřbetu. Přebal velmi dobrý, mírně odřený.
Cena: 18000 Kč
Kategorie: verneovky
REZERVACE

Tento titul si již někdo rezervoval. Objednat si ho můžete i nadále, kontaktujeme Vás v případě odmítnutí předchozím zájemcem.

Verne, Jules: Maják na konci světa

obálkaobálka
Josef Richard Vilímek 1926, 190 stran. Ilustrace G. Roux.
Nakladatelská celoplátěná vazba ("velká klasická") s přebalem, dobrý stav. Drobně odřené plátno. Přebal se ztrátou ve hřbetu (opraveno restaurátorkou).
Cena: 17000 Kč
Kategorie: verneovky

Verne, Jules: Nový hrabě Monte Kristo

obálkaobálkaobálka
Josef Richard Vilímek [b. r.], 550 stran. Ilustrace L. Benett.
Nakladatelská celoplátěná vazba ("stužka"), velmi dobrý stav. Vnitřek perfektní, zadní deska se stopou po vlhkosti (nezasahuje do knižního bloku). Zlacení přední desky luxusní.
Cena: 16000 Kč
Kategorie: verneovky

May, Karel: Vinnetou I.-V.

obálkaobálka
Jan Toužimský 1939–1940, 1868 stran. Obálka Zdeněk Burian, ilustrace Zdeněk Burian, Claus Bergen, Sascha Schneider.
Nakladatelské celoplátěné vazby s KOPIEMI OBÁLEK ve velmi dobrém stavu.

Nejznámější série románů Karla Maye.
Cena: 15000 Kč

Foglar, Jaroslav: Historie Svorné sedmy

obálkaobálkaobálka
Jan Kobes 1940, 99 stran. Obálka Zdeněk Burian, ilustrace Mariquita.
Nakladatelská vazba. Velmi dobrý stav, přebal v krajích potrhaný s malou ztrátou v zadní části.

První knižní vydání.
Vzácná celopapírová vazba.
Zřídka vídaný přebal od Zdeňka Buriana.

Podpis Jaroslava Foglara.
Cena: 12900 Kč

Verne, Jules: Děti kapitána Granta 1-3

obálkaobálka
Alois Hynek [b. r.], 674 strany. Ilustrace anonym.
Tři nakladatelské celoplátěné vazby s ražbou, velmi dobrý stav. Drobně odřené hrany, vnitřky výborné.
Cena: 12900 Kč
Kategorie: verneovky

May, Karel: Smrtící prach

obálkaobálka
Toužimský a Moravec 1939, 397 stran. Ilustrace Miloš Novák.
Nakladatelská celoplátěná vazba, velmi dobrý stav. Nepatrně setřené zlacení ve hřbetu, vnitřek perfektní.

Nejvzácnější "malá" mayovka od TaM.
Uváděný náklad - cca 1000 výt.
Cena: 12000 Kč
Kategorie: mayovky

Kraft, Robert: Nobody I.-VI.

obálkaobálka
Toužimský a Moravec 1935–1937, 2356 stran. Obálka (návrh vazby) Zdeněk Burian, ilustrace Jiří Wowk.
Nakladatelské celoplátěné vazby, Dobrý stav, čtené.

KOMPLETNÍ SÉRIE NOBODY.
Cena: 11900 Kč

May, Karel: Ve stínu padišáha 3 - Divokým Kurdistanem

obálkaobálkaobálka
Jan Toužimský 1930, 365 stran. Ilustrace Josef Ulrich.
Nakladatelská celoplátěná vazba s přebalem, velmi dobrý stav - nepatrně sešikmeno ve hřbetu. Přebal v okrajích natržený, nicméně velmi pěkný.
Cena: 7900 Kč

Salgari, Emilio: Lovkyně sklapů

obálkaobálka
Alois Hynek [b. r.], 210 stran. Ilustrace A. Della Valle.
Nakladatelská poloplátěná vazba s přebalem, velmi dobrý stav.

S přebalem se nevyskytuje.
Cena: 7000 Kč
Kategorie: dobrodružky

anonym [=Šťastný, Alfons Bohumil]: Zápas milionů + Tajemství ostrova (Dobrodružná cesta Léona Cliftona kolem světa)

obálkaobálka
Rudolf Storch, 651 strana. Ilustrace Karel Šimůnek.
Nakladatelské celoplátěné vazba. Pěkný stav, stopy vlhkosti na deskách.

Zřídka vídané knihy příběhů LÉONA CLIFTONA!
Cena: 6900 Kč

Fibiger, Milan: Hohlbein - Děti kapitána Nema (ORIGINÁL ILUSTRACE)

obálka
vl. n.
Originální ilustrace z knihy Děti kapitána Nema, bezvadný stav. Rozměr 38x28 centimetrů.

Milan Fibiger, malíř, knižní ilustrátor (*26. dubna 1966 v Mladé Boleslavi). V letech 1979-83 studoval na SUPŠ Praha a pak v letech 1984-90 VŠUP u profesora J. Šalamouna.
Nyní žije v Praze. Od roku 1995 pravidelně vystavuje. Používá klasické malířské techniky. Technikou černobílého kvaše navazuje na výrazovou ojedinělost ilustrací českého malíře Zdeňka Buriana. Základními rysy tvorby Milana Fibigera jsou vyvážené kompozice, rafinovaná barevnost, jemný rukopis, velký smysl pro detail. Jeho nejsilnější stránkou je navození atmosféry doby či prostředí podložené až vědeckým bádáním či studiem reálií. Nejčastěji se s jeho ilustračním doprovodem lze setkat na obálkách a ilustracích knih žánru fantasy, sci-fi, klasicky dobrodružných či pohádkových. Jeho volná tvorba oplývá tajuplnými bytostmi, intimními fantaskními zákoutími. Za svoji práci již dostal několik cen - Academie science fiction a fantasy, Výtvarník roku 2002 a 2003.
Cena: 6500 Kč
Kategorie: verneovky grafika

May, Karel: Dobyvatelé Grand Chaca 1-3

obálkaobálkaobálkaobálka
Jan Toužimský 1932, 1054 strany. Obálka Zdeněk Burian, ilustrace J. Ulrich.
Tři nakladatelské celoplátěné vazby (=komplet), ve dvou svazcích vlepeny přední části Burianových obálek, velmi dobře zachováno!
Cena: 6500 Kč

May, Karel: Old Surehand 1-3

obálkaobálka
Jan Toužimský 1931, 1133 strany. Ilustrace Josef Ulrich.
Tři nakladatelské celoplátěné vazby (=komplet) ve velmi dobrém stavu. Vnitřky výborné.
Cena: 6300 Kč

Edmonds, Walter D.: Bubny hřmí nad Mohawkem

obálkaobálkaobálka
Toužimský a Moravec 1941, 508 stran. Obálka Zdeněk Burian.
Nakladatelská vazba s přebalem ve velmi dobrém stavu. Kniha samotná je perfektní. Přebal ve hřbetu mírně vyšisovaný.

Velmi vzácná obálka Zdeňka Buriana.
Cena: 6000 Kč

Fibiger, Milan: Vinnetou - Na válečné stezce (ORIGINÁL OBÁLKA)

obálkaobálka
vl. n.
Originální obálka z knihy Vinnetou - Na válečné stezce (KMa), bezvadný stav. Rozměr 29x20 centimetrů.

Milan Fibiger, malíř, knižní ilustrátor (*26. dubna 1966 v Mladé Boleslavi). V letech 1979-83 studoval na SUPŠ Praha a pak v letech 1984-90 VŠUP u profesora J. Šalamouna.
Nyní žije v Praze. Od roku 1995 pravidelně vystavuje. Používá klasické malířské techniky. Technikou černobílého kvaše navazuje na výrazovou ojedinělost ilustrací českého malíře Zdeňka Buriana. Základními rysy tvorby Milana Fibigera jsou vyvážené kompozice, rafinovaná barevnost, jemný rukopis, velký smysl pro detail. Jeho nejsilnější stránkou je navození atmosféry doby či prostředí podložené až vědeckým bádáním či studiem reálií. Nejčastěji se s jeho ilustračním doprovodem lze setkat na obálkách a ilustracích knih žánru fantasy, sci-fi, klasicky dobrodružných či pohádkových. Jeho volná tvorba oplývá tajuplnými bytostmi, intimními fantaskními zákoutími. Za svoji práci již dostal několik cen - Academie science fiction a fantasy, Výtvarník roku 2002 a 2003.
Cena: 6000 Kč
Kategorie: mayovky

May, Karel: Vinnetou - Rudý gentleman

obálkaobálkaobálka
Jan Toužimský 1930, 351 strana. Ilustrace J. Ulrich.
Nakladatelská celoplátěná vazba s přebalem. Výborný stav knihy, pouze nové předsádky. Obálka restaurovaná, chybí přední záložka.

2 svazek série VINNETOU.
Cena: 5900 Kč
Kategorie: mayovky
Stránka: [1] [2] [3] [4] [5] Další
Milan Fibiger - akademický malíř